Dziś jest : 24/07/2017

Dzień : Monday

Zadyszka Lotos Trefla Gdańsk trwa.

Sebastian Schwarz w meczu z AZS Politechnika Warszawa

Siatkarze Lotos Trefla Gdańsk przegrali na własnym parkiecie z AZS Politechnika Warszawska 0:3. Po porażce w Lubinie podopieczni Andrei Anastasiego chcieli pokazać kibicom, że nadal liczą się w walce o mistrzostwo PlusLigi. Do Gdańska zawitała nieleżąca drużyna Jakuba Bednaruka AZS Politechnika Warszawa. Tak jak w poprzednich sezonach tak i w tym gdańszczanie mieli problemy z pokonaniem akademików.

Dziś siatkarze Lotos Trefla Gdańsk nie mieli pomysłu na dobrą i równą grę AZS-u. Pomimo, że siatkarze z Gdańska mogli wygrać pierwszy jak i drugi set to "młodość" przechytrzyła mistrzów "tie-breaka". W pierwszych dwóch setach Trefl uległ do 28. Wydawało się, że w trzecim secie, który to dobrze rozpoczął Lotos coś zaiskrzy w zespole i postarają się włączyć o walkę o jakże cenne punkty do ligowej tabeli. Pomimo dobrego startu finisz tego seta był gwoździem do trumny. Lotos trefl Gdańsk uległ w nim do 20 i pozwolił lokalnym rywalom z tabeli na odskoczenie.

Teraz Trefl zmierzy się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom a następnie z BBTSem Bielsko-Biała w zaległym spotkaniu PlusLigi. Mecz z "góralami" zostanie rozegrany 24 marca w Ergo Arena.

LOTOS Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawa 0:3 (28:30, 28:30, 20:25)

MVP: Bartłomiej Lemański