Dziś jest : 24/07/2017

Dzień : Monday

LOTOS Trefl Gdańsk przegrał z Zenitem Kazań i odpadł z LM

Siatkarze gdańskiego LOTOS Trefla Gdańsk ulegli w odległym Kazaniu rosyjskiemu zespołowi Zenitu 3:0. Wynik ten nie dał zawodnikom z Trójmiasta promocji do kolejnej rundy Ligi Mistrzów 2016.

Gdański zespół przegrał ten mecz chyba w głowach. Potrafili zagrać ciekawe akcje, które mogły napędzić zespół Lotosu ale w prostych min atakach na pojedynczy blok czy też czasem bez bloku żółto-czarni posyłali piłkę poza boisku lub też naszpikowana gwiazdami drużyna gospodarzy dzielnie odbierała piłki w obronie. Duży plus można zapisać Mateuszowi Mice, który kilkukrotnie napsuł krwi przeciwnikom dzięki kąśliwej zagrywce..

Trzy sety bo tyle trwał mecz można powiedzieć, że były bez historii. Szybko Zenit zyskiwał dużą przewagę punktową i kontrolował grę do każdego zwycięskiego seta. Niekiedy po dobrych zagrywkach Miki zespołowi z Gdańska udawało się minimalizować przewagę do dwóch punktów niestety po chwili ponownie Zenit przyspieszał i kontrolował dalszą grę.

Teraz przeciwnikiem rosyjskiej drużyny będzie polski zespół PGE SKRA Bełchatów.

ZENIT Kazań - LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)