Dziś jest : 24/07/2017

Dzień : Monday

LOTOS Trefl Gdańsk zatrzymał rozpędzoną ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Siatkarze LOTOS Trefla Gdańsk pokonali w ERGO Arena ZAKSę Kędzierzyn-Koźle 3:1 potwierdzając swoje aspiracje do walki o złoto PlusLigi.

Jedyny niedzielny mecz to wisienka na torcie 20 kolejki PlusLigi bowiem w sobotę mieliśmy min mecz na szczycie gdzie Cuprum Lubin pokonał mistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów. W niedzielne popołudnie w ERGO Arenie zebrało się ponad pięć tysięcy kibiców, którzy przyszli wspomóc gdańską drużynę aby zatrzymać rozpędzoną ekipę z Kędzierzyna-Koźle.

Mecz rozpoczął się bardzo równo. Obie ekipy nie mogły wypracować sobie przewagi przez niemal cały set. Dużo walki, gry pod siatką powodowało, że kibice zobaczyli dużo emocji. Dopiero w końcówce seta podopiecznym Andrei Anastasiego udało się oderwać przeciwnikom na dwa oczka i wygrać ten jakże ważny set.

Po zmianie stron ekipa ZAKSY ruszyła do odrabiania strat. Szybko objęła kilku punktowe prowadzenie którego nie oddała już do końca tego seta. Ekipie z Gdańska Lotosowi udawało się jedynie niwelować straty by po chwili ponownie ją stracić.

Przez cały mecz obu ekipom nie udało się "wbić" w serię punktowych zagrywek co mogło by spowodować odrzucenie którejś z drużyn od siatki. Większość gry to dużo walki pod siatką oraz dobra gra obronna. W drużynie gospodarzy pierwsze skrzypce w obronie należały do Piotra Gacka po przeciwnej stronie siatki królował Zati.

Po dwóch setach w sopocko-gdańskiej Ergo Arena był remis i zapowiadała się walka do ostatniej kropli potu. Na szczęście kibiców Lotos Trefla mecz ten trwał jeszcze tylko dwa sety. Po ostatnim punkcie widownia i siatkarze utonęli w swoich objęciach i uściskach. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano gdańskiego libero Piotra Gacka.

Lotos Trefl Gdańsk pokazał, że będzie się liczył w walce o... złoto. Tym wynikiem spowodował, iż zrównał się punktowo z drużyną SKRY Bełchatów mając zaległy mecz z Bielsko-Białą. Kolejny mecz Lotos Trefl Gdańsk rozegra w Lubinie z tamtejszym Cuprumem.

Lotos Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:23, 21:25, 25:23, 25:20)